I Ogólnopolska Konferencja Masażu dla Szkół Medycznych

W dniu 22 listopada 2019 roku w sali konferencyjnej przy ul. Floriańskiej „U Schabińskiej” odbyła się I OGÓLNOPOLSKA  KONFERENCJA MASAŻU DLA SZKÓŁ MEDYCZNYCH „KIERUNKI ROZWOJU WSPÓŁCZESNEGO MASAŻU” zorganizowana przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle. Celem konferencji było podniesienie wiedzy na temat masażu,  zwiększenie zainteresowania słuchaczy  masażem relaksacyjnym i leczniczym oraz wskazanie kierunków rozwoju masażu.

Konferencja skierowana była do słuchaczy i nauczycieli w zawodzie technik masażysta szkół medycznych. W konferencji uczestniczyło 150 słuchaczy wraz z nauczycielami ze szkól medycznych z Rzeszowa, Stalowej Woli, Sanoka, Przemyśla, Mielca, Krakowa, Krosna i  Jasła.

Uczestnicy konferencji mieli okazje wysłuchać wielu ciekawych wykładów, które zakończone były pokazami masażu. Naszymi prelegentami byli specjaliści masażu relaksacyjnego, leczniczego, autorzy książek ale przede wszystkim wielcy pasjonaci  i praktycy masażu.

Pan Leszek Magiera przybliżył nam temat masażu balijskiego; zabiegu leczniczo-relaksacyjny całego ciała, który łączy masaż szwedzki, chiński i tajski z akupresurą, ayurwedą, refleksologią i aromaterapią. Tradycyjny masaż balijski wykorzystuje głębokie oddziaływanie dłońmi w celu rozluźnienia mięśni i osiągnięcia stanu harmonii ciała, umysłu i duszy.

Pani Ewa Bartelmus przedstawiła  masaż wykorzystywany w  pediatrii. Zabieg  masażu i chwyty terapii manualnej stosowane u dzieci zdrowych (Shantala) oraz u dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej.

Pan Sylwester Czerniak zapoznał uczestników konferencji z ergonomia pracy masażystów oraz fizjoterapeutów oraz zarysem pracy mobilnej i stacjonarnej w gabinecie masażu oraz fizjoterapeutów oraz zarysem pracy mobilnej i stacjonarnej w gabinecie masażu.

Pan Piotr Szczotka przedstawił zagadnienie dotyczące psychosomatycznych aspektów w pracy masażysty, budowania zaufania, bezpieczeństwa i komfortu pacjenta w trakcie zabiegu masażu.

Słuchacze MSCKZiU w Jaśle w zawodzie technik masażysta przedstawili  autorski freestyle w masażu biurowym.

Na konferencji nie zabrakło również wystąpienia naszych sponsorów firmy Habys oraz firmy Lurgus.