Jestem absolwentką Technikum Żywienia o profilu hotelarstwo i turystyka. W lutym 2019 roku postanowiłam zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Wybrałam Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle. Kształcę się na kierunku technik sterylizacji medycznej, gdyż zamierzam podjąć pracę w tym zawodzie. To nie prawda, że nie da się pogodzić nauki z wychowywaniem dzieci. Mi się to udaje. Wychowuję dwójkę dzieci, prowadzę dom i uczę się. Mam również czas na pasję, którą jest pieczenie ciast. Powiem nawet, że odkąd się uczę jestem jeszcze bardziej zorganizowana. Cieszę się, że zdecydowałam się na naukę w tej szkole. Nie żałuję swojego wyboru!

Marta Kopeć

Ukończyłem Zespół Szkół Nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego w Jaśle na kierunku technik analityk. Od września 2019 roku kontynuuję naukę w MSCKZiU w Jaśle. Dlaczego wybrałem tę szkołę? Wiele czynników na to wpłynęło. Jednak ostateczną decyzję podjąłem po dniach otwartych szkoły, podczas których panowała przyjazna atmosfera wśród uczniów i nauczycieli. Chodzi tutaj również wielu moich znajomych. W Jaśle to szkoła z tradycją, utrzymująca wysoki poziom kształcenia. Dla mnie bardzo ważne jest również to, że mogę uczyć się za darmo. Naukę w zawodzie technik farmaceutyczny wybrałem nieprzypadkowo. Zawód ten daje duże możliwości zatrudnienia w kraju i za granicą. To była dobra decyzja!

Patryk Ryba

Ukończyłam LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu. Następnie w latach 2012-2016 studiowałam na Uniwersytecie Rzeszowskim, wydział biologiczno – rolniczy, kierunek technologia żywności i żywienia człowieka. Studia stacjonarne ukończyłam uzyskując stopień inżyniera. Obecnie od września 2016 r. kształcę się w MSCKZiU w Jaśle w zawodzie technik farmaceutyczny. Moją pasją jest czytanie książek, ale nauki biologiczno – chemiczne zawsze były mi najbliższe. Zawód farmaceuty zawsze mnie fascynował, dlatego cieszę się, że mogę kształcić się w tej szkole. Jest super!

 

Ewelina Kosiba

Ukończyłam III LO im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy o profilu biologiczno – chemicznym. Kontynuuję naukę MSCKZiU w Jaśle w zawodzie technik farmaceutyczny i tym samym spełniam swoje marzenia. Od 2010 r. śpiewam w zespole muzycznym SMAJL, interesuję się również zdrowiem i urodą, ale moją największą miłością jest śpiew. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem szczęśliwą osobą, ponieważ łączę dwa zajęcia: naukę w szkole i śpiewanie.

Gabriela Traciłowska