Czytamy polskie nowele

18 września 2019 r. odbyło się Narodowe Czytanie zorganizowane przez Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krośnie Filia w Jaśle. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie.  Uzasadniając swój wybór Pan Prezydent, w specjalnym liście napisał:

„Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii”.

Fragmenty noweli czytali: pani dyrektor Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle Barbara Józefowicz, pani kierownik PBW w Krośnie Filia w Jaśle Grażyna Jędryczka, bibliotekarze, uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. W uroczystości udział wzięły dwie panie poetki: pani Emilia Polak i pani Bernadeta Samborska. Czytaniu towarzyszyła muzyka. W wykonaniu uczniów szkół usłyszeliśmy piękne utwory nie tylko o treści patriotycznej. Całe spotkanie zakończyło się wręczeniem podziękowań przez panią dyrektor Barbarę Józefowicz i panią kierownik Grażynę Jędryczkę. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za przyłączenie się do akcji wspólnego czytania.

Do zobaczenia za rok!